Dne 7.května 2026 provedl správce toku Lesy ČR – Správa toků oblast povodí Dyje čištění a obnovu funkčnosti výpustného zařízení (požeráku) na MVN v Petrovicích – revír Podomský potok 1. Stavidlo bylo delší dobu zcela nefunkční a hledal se způsob čištění a opravy bez nutnosti vypuštění celé nádrže. Stavidlo je dnešním dnem opět zcela funkční a nádrž bude držet hladinu stálého nadržení dle platného manipulačního a provozního řádu pro danou nádrž.

